TK Sparta Praha

Bílý sport a Sparta patří neodmyslitelně k sobě již dlouhá desetiletí, Sparta je třetím nejstarším klubem v Praze a její historie se začala psát v roce 1905. Stejně dlouhý je i seznam vynikajících hráčů a hráček, kteří zde působili i množství mladých talentů na Spartě vychovaných, kteří odtud nacházeli cestu na světovou scénu.

Vzpomeňme alespoň jména Koželuh, Zábrodský, Bečka, Jankovský, Pála, Holečková, Kodešová, dále Věra Suková – Pužejová, vítěz Wimbledonu a dvojnásobný vítěz Roland Garros - Jan Kodeš, mnohonásobná vítězka grandslamových titulů Martina Navrátilová, Tomanová, Mandlíková, Helena a Cyril Sukovi, Petr Korda a spoustou dalších…

Sparta začala ve Stromovce působit po druhé světové válce. Bohužel přišly v roce 2002 ničivé záplavy, po kterých zbyla jen spoušť a trosky všeho, co se během desítek let povedlo vybudovat. Dva roky usilovné práce všech lidí, kterým nezůstal osud TK Sparta lhostejný, však klub vrací zázemím a službami na místo, kam vždy patřil - mezi nejprestižnější v Praze a republice vůbec. Byla provedena celková rekonstrukce budovy, opravena většina kurtů dále byla mj. vybudována nová rehabilitace, recepce areálu a zcela nová restaurace Club Restaurant.

Kvalitní vybavení, řízení i zázemí klubu bylo rozhodující pro to, aby se TK Sparta stala jedním z Národních tenisových center. V klubu se na profesionální úrovni připravují hráčky a hráči, kteří reprezentují český tenis na významných tuzemských a hlavně mezinárodních soutěžích, jako například Nicole Vaidišová, Klára Zakopalová, Barbora Záhlavová – Strýcová, Kateřina Vaňková, Jiří Vaněk, Tomáš Cakl. Tradice úspěšné výchovy mladých talentů a jejich pečlivý a všestranně řízený vývoj byl podpořen ustavením Tréninkového střediska mládeže pro hráče do 14ti let a v návaznosti na ně i Střediska vrcholového tenisu pro mladší 18ti let. Národní tenisové centrum pro devatenácti až dvacetileté bylo logickým vyústěním komplexní práce s talenty. Tento ucelený systém výchovy zajišťuje talentované mládeži nejen optimální tréninkové podmínky, ale i kvalitní zázemí a všestrannou péči a přináší už také první pozitivní výsledky.

www.tkspartapraha.cz

NESTLE OHL S Wilson FORTUNA